Pierwszy zimowy rajd pieszy za nami!

Pierwszy zimowy rajd pieszy za nami!

8 lutego odbył się pierwszy zimowy rajd pieszy dla uczniów naszej szkoły, organizowany przez Szkolny Klub Krajoznawczo Turystyczny PTTK.

Mile nas zaskoczyli nasi uczniowie z dwóch powodów:

  • po pierwsze na liście uczestników znaleźli się uczniowie wszystkich klas, począwszy od pierwszej, a skończywszy na ósmej;
  • po drugie lista uczestników rajdu wynosiła aż 48 osób.

Trasa nie była wymagająca, prowadziła w większości drogami. Jedynie odcinek ok. 2km przeszliśmy polami. Dzięki temu, że wybraliśmy tę trasę, mogliśmy obserwować przemieszczające się w oddali stado saren. Dwie z nich przebiegały całkiem blisko nas. Niestety nie zdążyliśmy uchwycić tego momentu w kadrze.

Naszym miejscem docelowym był grill za remizą strażacką na ulicy Ogrodniczej. Tutaj czekała na nas gorąca herbatka z sokiem malinowym oraz usmażone bardzo smaczne kiełbaski. Posileni mogliśmy wracać na podwórko szkolne.

Podczas marszu często robiliśmy przerwy. Nie myślcie, że byliśmy zmęczeni, co to to nie. Przerwy były wykorzystywane na opowiadanie legend oraz przeprowadzanie różnych konkursów, np. na najzabawniejszą nazwę grupy, najciekawszą mumię, najszybciej zrobiony bukiet z balonów, rozszyfrowanie hasła, zagadki, konkurs z j. angielskiego. Zwycięzcy otrzymywali drobne nagrody.

Po nastrojach panujących w grupie wnosimy, że za rok będzie nas przynajmniej tyle samo, o ile nie więcej 😊Czujemy też lekki niedosyt, ponieważ konkurs na rzeźbę ze śniegu nie mógł się odbyć.

Zapraszamy do udziału w kolejnymrajdzie, organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Strzyżowie i PTTK w Rzeszowie. Odbędzie się on 22.02.2020 r. Szczegółowe informacje na plakatach oraz na naszej stronie.

Galeria…

Comments are closed.
Zwiększ czcionkę