Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) w naszej szkole

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) w naszej szkole

W bieżącym roku szkoła przystępuje do akcji pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”,  ponieważ wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań Internetu, promocję tolerancji oraz tworzeniem kultury zrozumienia!

        W  lutym na lekcjach informatyki i godzin wychowawczych zostaną przeprowadzone zajęcia poświęcone tematyce zagrożeń  w Sieci oraz zasad bezpiecznego korzystania z niej. Lekcje zostaną przeprowadzone na podstawie scenariuszy i materiałów (filmów, spotów, plików muzycznych) udostępnionych na stronie internetowej www.dzieckowsieci.pl

Uczniowie klas 4 – 8 przygotują: prace plastyczne, plakaty, modele przestrzenne…

  • „Jak wyobrażasz sobie Strażnika Internetu”; plakat – klasy 4,5
  • „Lepszy Internet zależy od Ciebie”; plakat – klasy 6,
  • „Lepszy Internet zależy od Ciebie”; komiks – klasy 7,
  • „Wirus komputerowy”; model przestrzenny – klasy 8.

W ostatnim tygodniu lutego zostanie zorganizowana wystawa prac.

Comments are closed.
Zwiększ czcionkę