Lekturki spod chmurki

Lekturki spod chmurki

W dobie dzisiejszych czasów, gdzie prym wiodą gry komputerowe i smartfony bardzo ciężko jest zachęcić dzieci do czytania książek. Aby rozbudzić w uczniach ciekawość literacką oraz rozwijać ich aktywność czytelniczą, uczniowie klasy Ia i Id biorą udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Czytam lekturki spod chmurki”. Projekt realizowany jest w terminie od 1 października 2019r. do 30 kwietnia 2020r.

Projekt składa się z III modułów, w których zawarte są zadania dotyczące wybranej lektury. Przed rozpoczęciem realizacji I modułu, uczniowie oraz rodzice zostali zapoznani z celami i zasadami projektu. Pod koniec września,dzieci zorganizowały w klasach kąciki czytelnicze oraz ulepiłyCzytusie z plasteliny, które towarzyszą im na co dzień w szkole.

W grudniu została zakończona realizacja I modułu.  Zarówno klasa Ia,jak i Id wybrały lekturę „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)” Justyny Bednarek. W ramach realizacji jednego z wybranych zadań, klasa Ia zaprosiła panią bibliotekarkę Irenę Stępek, natomiast klasa Id panią pedagog Małgorzatę Sąsiadek do przeczytania fragmentów książki. Obie klasy wykonały zakładki do książek oraz plakaty zachęcające do przeczytania tej lektury. Został również zorganizowany Dzień Kolorowej Skarpetki. Kolejnym zadaniem było wykonanie Lekturników oraz zadań dotyczących przeczytanej lektury.

Udział w niniejszym projekcie wzbudził w uczniach wielkie zainteresowanie. Z niecierpliwością czekają na kolejne zadania i lektury.

Galeria…

Comments are closed.
Zwiększ czcionkę