Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele!

Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele!

Od 13 do 26 stycznia br. trwają zimowe ferie. Wprawdzie aura w Ropczycach bardziej przypomina wiosnę, więc u nas narty i sanki się nie przydadzą. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by jeździć na rowerze, hulajnodze czy rolkach. Na szczęście jest jedna zimowa atrakcja – sztuczne lodowisko na stadionie, które czeka na łyżwiarzy. Kolejna dobra informacja – w Ropczycach mamy doskonałe powietrze! Dlatego starajmy się jak najwięcej przebywać na zewnątrz. Osobiście preferuję marszobiegi, do czego wszystkich namawiam. Mam swoje ulubione trasy. Polecam nie tylko ropczycki stadion, ale także Las Wolicki w Dębicy, gdzie są świetne warunki do spacerów i biegania. Teren jest pagórkowaty, trasy są oznakowane, z atrakcjami widokowymi i miejscami edukacji ekologicznej.

Oferta wypoczynku zimowego proponowana przez instytucje kulturalne w Ropczycach jest bogata. Na pewno każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie.  Centrum Kultury im. J. Mehoffera w Ropczycach i filie w Witkowicach, Brzezówce, Niedźwiadzie i Gnojnicy, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna, ropczycki basen zapraszają i młodszych, i starszych. Ferie z ciekawą książką, dobrą grą komputerową czy planszową, wypad z koleżankami i kolegami do kina czy na pizzę – to przykłady innych form wypoczynku. Sporo czasu wolnego można wykorzystać na spotkania z najbliższymi. Co najcenniejszego możemy ofiarować drugiemu człowiekowi? To właśnie wspólnie spędzony CZAS – na rozmowach, zabawach, grach, gotowaniu, rozwiązywaniu krzyżówek, nauce gry na instrumencie itp. itd.

Wiem, że spora grupa uczniów spędza ferie poza miejscem zamieszkania. W górach jest śnieg, więc jazda na nartach czy sankach, lepienie bałwana i inne uciechy białego szaleństwa są możliwe. Zazdroszczę wszystkim, którzy mają to szczęście korzystania z zimowych atrakcji…

W szkole spotykamy się w poniedziałek i rozpoczynamy drugie półrocze. Już dziś zapowiadam, że będzie wiele ciekawych wydarzeń i nowości. Z radością informuję, że od lutego lekcje wychowania fizycznego będą odbywać się w hali sportowej. Obiekt piękny – nowoczesny, wspaniale oświetlony, ze sportową nawierzchnią, z widownią, z siłownią i nowym sprzętem. Na trzy sale lekcyjne musimy jeszcze poczekać aż znajdą się środki finansowe na ich wyposażenie.

Ponadto udało się nam wyposażyć wszystkie sale w multimedia (projektory, ekrany, komputery, nagłośnienie). Zauważycie także, że sale lekcyjne i korytarze zostały odświeżone – pomalowane, wysprzątane „na błysk”. Dlatego już dzisiaj apeluję do wszystkich o poszanowanie wspólnego dobra, o odpowiednie użytkowanie sprzętu i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny. (Przypominam o obowiązku zmieniania obuwia na terenie szkoły i hali sportowej).

Na koniec pragnę wszystkich pozytywnie zmotywować do nauki i pracy w drugim półroczu, do wspólnych zabaw i spotkań z ludźmi. Pomyślcie o tym, że nasza szkoła jest wyjątkowa, bo ludzie, którzy ją tworzą są niezwykli. My wszyscy – Nauczyciele, Wychowawcy, Uczniowie i Rodzice starajmy się tworzyć jak najlepszą atmosferę. Niech współpraca, wzajemna pomoc, szacunek dla każdej osoby będą wartościami najwyżej cenionymi. Tutaj poznajemy życie i uczymy się żyć – z innymi i dla innych. Niech ta myśl pozwala nam osiągać osobiste cele i realizować własne marzenia. Jakie one są na dzisiaj, na jutro, na przyszłość? Warto o tym pomyśleć teraz, gdy mamy więcej czasu na refleksję. Czego sobie i wszystkim z serca życzę.

PS. W dniach 21 i 22 stycznia nie zapomnijcie o swoich ukochanych Babciach i Dziadziach, których również serdecznie pozdrawiam.

                                                                                              Bożena Rygiel

Comments are closed.
Zwiększ czcionkę