Świąteczne przygotowania

Świąteczne przygotowania

Święta Bożego Narodzenia to magiczny i wyjątkowy czas, na który z niecierpliwością czekamy cały rok. To także okres gorących przygotowań.
Jak co roku uczniowie klas ,,O, 2a oraz 3a wzięli w nich czynny udział.
Dzieci wykonały szereg czynności i zadań, aby wpuścić świąteczny nastrój do klas
i swoich serc. Było to m.in. przygotowanie ozdób choinkowych, łańcuchów i dekoracji sali. Później był czas na ozdabianie klasowej choinki.
W oczekiwaniu na przyjście świąt dzieci słuchały opowiadań o tematyce świątecznej, realizując program czytelniczy, a klasy rozbrzmiewały głośnym śpiewem kolęd i świątecznych piosenek. Ucząc się zwyczajów i tradycji bożonarodzeniowych uczniowie klasy ,,O” przy współpracy z Rodzicami upiekli świąteczne pierniki. Wiele radości sprawiło im wałkowanie, wycinanie i ozdabianie według własnego pomysłu ciastek, które później zostały zapakowane jako prezenty dla najbliższych, a ich zapach jeszcze przez kilka dni unosił się w sali. W poszukiwaniu świątecznego nastroju wszyscy udaliśmy się do kina Helios w Rzeszowie na film ,,Kraina Lodu 2”.
Święta to także wyjątkowy czas, w którym szczególnie pamiętamy o osobach potrzebujących naszego wsparcia i pomocy. W duchu wolontariatu dzieci wsparły ,,Harcerską Gwiazdkę z nieba”, a także wykonały kartki na świąteczny kiermasz. Czas przedświąteczny upłynął nam na codziennym wykonywaniu zadań zamieszczonych
w kalendarzu adwentowym i świątecznym kodowaniu. Odwiedziliśmy także wystawę ,,Aniołów”i aranżacje bożonarodzeniowe w Centrum Kultury w Ropczycach, która okazała się dla nas wspaniałą inspiracją do dalszych działań.
Przedświąteczny tydzień zakończyliśmy spotkaniami wigilijnymi w naszych grupach.
Wychowawcy składają serdeczne podziękowania Rodzicom za włączenie się w nasze działania i wspieranie w ich realizacji.
Miła i ciepła atmosfera sprawiła, że dzieci poczuły zbliżające się święta. Uważamy, że był to wspaniale spędzony czas!
Życzymy Wszystkim WESOŁYCH ŚWIĄT!!!

Galeria…

Joanna Sąsiadek

Comments are closed.
Zwiększ czcionkę