Browsed by
Kategoria: Bez kategorii

PROCEDURY PRZYJMOWANIA KSIĄŻEK I PODRĘCZNIKÓW DO BIBLIOTEKI

PROCEDURY PRZYJMOWANIA KSIĄŻEK I PODRĘCZNIKÓW DO BIBLIOTEKI

W związku ze zbliżającym się zakończeniem roku szkolnego prosimy o zapoznanie się z procedurą zwracania książek i podręczników:

 I. ZASADY PRZYJMOWANIA KSIĄŻEK  DO BIBLIOTEKI
1. Wypożyczone książki należy zwracać w dniach od 1 do 10 czerwca 2020 r.2. W godzinach od 9:00 do 12:00 książki będą przyjmowane w bibliotece, natomiast w godzinach od 12:00 do 15:00 przy głównym wejściu będą odbierane przez pracowników naszej szkoły ( do każdej oddawanej książki należy włożyć kartkę z nazwiskiem i klasą).
3.   Do stanowiska bibliotekarza podchodzimy pojedynczo z zachowaniem reżimu sanitarnego (rękawiczki, maseczki).
4.  Odebrane książki, zostaną odłożone na wyznaczony regał w celu odbycia 3-dniowej kwarantanny.
5. Egzemplarzy zwracanych do biblioteki nie wolno dezynfekować.

 II. ZASADY PRZYJMOWANIA PODRĘCZNIKÓW DO BIBLIOTEKI
1.   Za odbiór podręczników odpowiadają nauczyciele bibliotekarze i wychowawcy klas.
2. Podręczniki będą oddawane wg harmonogramu uzgodnionego z wychowawcami i dyrektorem szkoły.
3.  O terminie zwrotów poszczególne klasy zostaną poinformowane w korespondencji na dzienniku elektronicznym.
4.    Przygotowanie podręczników przed oddaniem:
a)    zdejmujemy okładki,
b)    wycieramy gumką wszystkie podkreślenia,
c)    naprawiamy wszelkie możliwe uszkodzenia.
5.Podręczniki należy oddać w komplecie, spakowane w reklamówce z podpisaną kartą informacyjną (imię i nazwisko ucznia, klasa, numer telefonu rodzica). 
6. Zwrot podręczników potwierdzony jest podpisem (własnym długopisem) na liście udostępnionej przez nauczycieli bibliotekarzy. 
7. Zgubione lub bardzo zniszczone podręczniki należy odkupić lub zapłacić ich równowartość. 
8. Opłaty za podręczniki dokonują rodzice (opiekunowie prawni) na konto szkoły: 47917100040005717620000010.  

Dzień Dziecka- co o nim wiesz?

Dzień Dziecka- co o nim wiesz?

Z okazji Dnia Dziecka zachęcamy do sprawdzenia swojej wiedzy na temat Waszego święta. Trzy pierwsze osoby, które prześlą prawidłowe rozwiązanie quizu na adres: samorzadjedynka@gmail.com otrzymają nagrodę niespodziankę.

Quiz

  Organizatorzy konkursu:
  Ewelina Roman
Edyta Herbut

Informacja

Informacja

W zakładce biblioteka znajduje się procedura zwrotu książek.

24 maja została ona również wysłana każdemu Rodzicowi w wiadomościach dziennika elektronicznego.

Weekendy z „Małym Księciem” zakończone! Czas na podsumowanie!

Weekendy z „Małym Księciem” zakończone! Czas na podsumowanie!

Od wielu lat historia o międzygwiezdnej podróży i przygodach Małego Księcia fascynuje miłośników literatury. Tak było i tym razem. Od 15 do 25 maja 2020 r.w ramach realizacji projektu Wielkiej Ligi Czytelników uczniowie naszej szkoły brali udział w  przedsięwzięciu „Weekend z „Małym Księciem”. Mogli wcielić się w różne role w zależności od swoich zdolności i zainteresowań, stąd zadania:

a) „Bądź badaczem literatury” – galeria prac
b)  „Bądź grafikiem” – galeria prac
c)  „Bądź ilustratorem” – galeria prac
d) „Bądź fotografem” – galeria prac

Uczniowie przesyłali zdjęcia z książką, autorskie ilustracje wybranych fragmentów, plakaty promujące dzieło, tworzyli grafiki i dobierali aforyzmy zawarte w utworze oraz formułowali przemyślenia po lekturze tej ponadczasowej historii. Projekt ten bardzo zainteresował  uczniów, zwłaszcza klas 6 i 7 – młodsi polubili tę książkę ze względu na opowiedzianą w niej historię, starsi – ze względu na ukrytą treść zawierającą  niejako życiowe   drogowskazy. Efekty pracy można podziwiać w szkolnej galerii. To była dobra propozycja na majowe weekendy, zwłaszcza w czasie przebywania w domu ze względu na trwającą naukę na odległość oraz doskonała okazja do poznania wielu talentów naszych uczniów. Dziękuję wszystkim uczestnikom za zaangażowanie w realizację projektu. Wierzę, że w ten sposób rozwijamy zainteresowania czytelnicze i zachęcamy innych do sięgania po książki zawierające życiowe mądrości. Warto z tych propozycji korzystać, by zrozumieć, iż: „dobrze widzi się tylko sercem” i pamiętać, że: „(..) dla całego świata możesz być nikim, dla kogoś możesz być całym światem”.

Ewa Wośko

Kangur Matematyczny

Kangur Matematyczny

Konkurs Kangur 2020 odbędzie się:
02.06.2020 (wtorek), godz. 16:30 – kategoria Kadet (kl. 7,8)
03.06.2020 (środa), godz. 16:30 – kategoria Beniamin (kl. 5,6)
04.06.2020 (czwartek), godz. 16:30 – kategoria Maluch (kl. 3,4)
05.06.2020 (piątek), godz. 16:30 – kategoria Żaczek (kl.2)

Czytaj więcej…

W celu lepszej komunikacji z uczestnikami konkursu prosimy o uzupełnienie danych: imię i nazwisko.

Trzymamy kciuki!!!

V OGÓLNOPOLSKI KONKURS „WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW” – ETAP POWIATOWY

V OGÓLNOPOLSKI KONKURS „WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW” – ETAP POWIATOWY

Zaproszenie dla finalistów

Drodzy Uczestnicy! Zbliża się wielka przygoda – etap powiatowy. Tym razem w zupełnie innych okolicznościach niż planowaliśmy. Jednak pomimo trudności wypełniamy dziś kolejną kartę historii Wielkiej Ligi Czytelników. Przed Wami test finałowy. Chcemy, aby dostarczył on Wam wielu pozytywnych emocji. Cieszcie się z udziału w tym czytelniczym projekcie oraz z faktu, że jesteście częścią społeczności najaktywniejszych czytelników w Polsce. Niech szczęście uśmiechnie się do Każdej/Każdego z Was.

28 maja zapraszamy finalistówdo pisania testu w następujących godzinach:

– godz. 12.00 do 12.45 – klasy 1-4

– godz. 13.30 do 14.15 – klasy 5-8.

Życzymy Wam dużo radości i zabawy z udziału w powiatowym finale.

Komitet Organizacyjny

Klasyfikacja uczniów tuż, tuż…

Klasyfikacja uczniów tuż, tuż…

Drodzy Rodzice, Nauczyciele i Uczniowie!

Przed nami ostatni miesiąc nauki. Wielkimi krokami zbliżamy się końca roku szkolnego. Zanim to nastąpi czeka nas kolejne wyzwanie – klasyfikacja i promocja uczniów.

Każdy chciałby uzyskać jak najlepsze oceny końcoworoczne. Dlatego w najbliższym czasie trzeba dołożyć starań, aby uzupełnić braki, nadrobić zaległości czy poprawić stopnie. W dobrej sytuacji są uczniowie, którzy przez cały rok szkolny pracowali systematycznie. Na pewno trud zostanie doceniony przez nauczycieli, a efekty będą wszystkich cieszyć.

Nauczycieli proszę o wystawianie przewidywanych rocznych ocen klasyfikacyjnych z zajęć edukacyjnych i zachowania. Jeśli w czasie zdalnej nauki uczniowie mieli problemy, na przykład z dostępem do Internetu, komputera i nie przesyłali nauczycielom zadanych prac, będzie możliwość bezpośredniego kontaktu podczas konsultacji. Proszę umawiać się z nauczycielami przedmiotów na takie spotkania, a termin proszę uzgodnić z wychowawcą klasy.Uzyskane pozytywne i satysfakcjonujące oceny pozwolą uniknąć stresu dodatkowych egzaminów – klasyfikacyjnego czy poprawkowego.

Jednocześnie przypominam, że w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 dyrektor szkoły ustala sposób i warunki przeprowadzania wspomnianych egzaminów i sprawdzianu (odrębnie dla każdego ucznia, uwzględniając możliwości techniczne wszystkich uczestników). Szczegóły warunków i sposobu przeprowadzania egzaminu (…) znajdują się w dokumencie „Organizacja pracy SP nr 1 w Ropczycach na czas zawieszenia działalności dydaktyczno-wychowawczej i opiekuńczej” – pkt IV ppkt 66 – 80 (na stronie szkoły w zakładce NAUCZANIE ZDALNE).

                                                                              Bożena Rygiel – dyrektor szkoły

Zwiększ czcionkę