Browsed by
Autor: Anna Gawlik

Dyrektor informuje

Dyrektor informuje

Ze względu na trudne warunki atmosferyczne i konieczność zachowania bezpieczeństwa dzieci w dniu dzisiejszym tj. 25 stycznia wszystkie kusy dowozu uczniów do szkoły zostają odwołane.

ZAPRASZAMY RODZICÓW NA SPOTKANIE ONLINE

ZAPRASZAMY RODZICÓW NA SPOTKANIE ONLINE

Szanowni Państwo,
w ostatnim tygodniu stycznia 2021 roku odbędą się spotkania z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Ropczycach.  Celem jest podsumowanie półrocznej pracy bieżącego roku szkolnego. W programie oferujemy również spotkanie z ekspertem. Forma spotkań – online.

Serdecznie zapraszam w czwartek 28.01.2021 r. o godz. 17.00 rodziców i wychowawców od klas I do III, a w piątek 29.01.2021 r. o godz. 17.00 od klas IV do VIII.

Program:

  1. Spotkanie z dyrektorem szkoły.

  2. Wystąpienie pani psycholog Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Ropczycach, która odpowie m.in. na pytania: Jaki wpływ ma pandemia na rozwój społeczno-emocjonalny dzieci i młodzieży? Z jakimi problemami przychodzą rodzice do poradni w okresie zdalnego nauczania? Jak pomóc sobie i dzieciom w tym trudnym czasie? –na spotkaniu w piątek.

  3. Klasowa wywiadówka z wychowawcą.

Szczegóły dotyczące logowania podadzą wychowawcy przez e-dziennik.

Bożena Rygiel

DYREKTOR INFORMUJE

DYREKTOR INFORMUJE

Ferie dobiegają końca i od 18 stycznia 2021 r. będziemy kontynuować naukę zgodnie z następującymi zasadami:

  1. W klasach 4 – 8 kontynuacja kształcenia na odległość z wykorzystaniem  platformy Google – G Suite – Classroom, Meet. UWAGA. W czasie zajęć online uczniowie i nauczyciele mają włączone kamery, aby we właściwy sposób organizować pracę i realizować proces nauczania – uczenia się. Kontakt wzrokowy nauczyciel – uczniowie ułatwi komunikację i współpracę, a nauka będzie bardziej efektywna.
  2. Nadal obowiązują zasady pracy umieszczone na stronie internetowej szkoły www.sp1ropczyce.pl w zakładce KSZTAŁCENIE NA ODLEGŁOŚĆ –  link: Organizacja pracy szkoły. Dokument zawiera wszystkie informacje dotyczące funkcjonowania SP nr 1 w czasie przejścia na naukę zdalną – w roku szk. 2020/21.
  3. Uczniowie kas 1 – 3 kontynuują nauczanie stacjonarne. Obowiązują, tak jak do tej pory,  wszystkie zasady reżimu sanitarnego: mycie rąk (dezynfekcja), dystans, noszenie maseczek. W załączeniu harmonogram organizacji nauki dla poszczególnych klas.
  4. Dowóz uczniów klas 0 – 3 z zachowaniem reżimu sanitarnego w godzinach: 7.30, 9.50, 13.35, 15.15 (wyjazd spod szkoły, jeden autobus – trasa: Ogrodnicza – Leśna – Poręby Chechelskie).
  5. Zajęcia świetlicowe odbywają się w świetlicy szkolnej. Opieką objęci są uczniowie, którym rodzice nie mogą zapewnić opieki ze względu na pracę zawodową.
  6. Stołówka szkolna będzie wydawała posiłki zgodnie z grafikiem ustalonym w październiku i listopadzie.
  7. Przypominamy, że konferencję klasyfikacyjną  zaplanowano na 27 stycznia 2021 r. Ostateczne oceny półroczne będą wystawione do 24 stycznia 2021 r. Zgodnie z Statutem Szkoły pierwsze półrocze kończy się 31 stycznia 2021 r.

Oficjalne wyniki XV edycji Międzynarodowego Konkursu Informatycznego „Bóbr” 2020

Oficjalne wyniki XV edycji Międzynarodowego Konkursu Informatycznego „Bóbr” 2020

Drodzy uczniowie, szanowni nauczyciele i rodzice.

Na stronie konkursu zamieszczone zostały oficjalne wyniki XV Konkursu Informatycznego Bóbr. 

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a zwłaszcza laureatom i wyróżnionym z naszej szkoły:
KATEGORIA – Skrzat –klasy I-III:
III miejsce (laureat)– Julia Owczarek(kl.2d)
Wyróżnienie – Karolina Strzępek(kl.2d) oraz Filip Sąsiadek(kl.2d)

Zapraszamy również Bobrów do kontynuacji wyzwań informatycznych i programistycznych – aktualne zaproszenia opisano na blogu http://mmsyslo.pl zakładka „Programowanie i informatyka na czas w szkole i w domu”.

Informacja

Informacja

W dniach od 11 do 12 stycznia 2021 r. w godz. od 8.00 do 12.00 będzie możliwość wypożyczenia lub zwrotu książek z biblioteki szkolnej.

NIE NUDZIMY SIĘ NA FERIACH!

NIE NUDZIMY SIĘ NA FERIACH!

Ferie zimowe w całym kraju odbywają się w jednym terminie – od 4 do 17 stycznia. Instytucje kulturalne w mieście i gminie Ropczyce przygotowały dla uczniów m.in. propozycję zajęć online – pn.: „FERIE Z KULTURĄ W TWOIM DOMU”, warto zapoznać się i skorzystać z oferty Centrum Kultury im. J. Mehoffera:

Centrum Kultury

Zachęcamy też, by wybrać coś z propozycji Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej zawartych na plakacie poniżej. 

Akcja „Ferie bez nudy”

Pomysły na to, aby nie nudzić się w czasie ferii przygotowała Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej. „Ferie bez nudy” to zbiór ciekawych propozycji działań udostępnionych w interaktywnej formie na specjalnej platformie internetowej, więcej informacji na: http://www.feriebeznudy.pl/

Ferie z Polskim Radiem – audycje i słuchowiska dla dzieci i młodzieży

Polskie Radio zmieniło swoją ramówkę na czas ferii zimowych. W ofercie znalazły się specjalne audycje oraz słuchowiska dla dzieci i młodzieży, więcej informacji na:

 https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/ferie-z-polskim-radiem–audycje-i-sluchowiska-dla-dzieci-i-mlodziezy

Ferie z TVP

Rozrywka, ciekawe filmy i seriale, a także wciągające programy sportowe i lifestylowe – to główne propozycje przygotowane przez Telewizję Polską, więcej informacji na: 

https://centruminformacji.tvp.pl/51377369/ferie-z-tvp-wyjatkowa-propozycja-dla-rodzin

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna dla dzieci i młodzieży w okresie ferii zimowych

NOWOROCZNY PREZENT – DZIĘKUJEMY!

NOWOROCZNY PREZENT – DZIĘKUJEMY!

W ten świąteczny czas pragnę podzielić się ze wszystkimi wspaniałą informacją – będziemy mieć nowe boisko przy szkole! To kolejny nowoczesny obiekt sportowy, który powstanie za Halą Sportową im. 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

Zaprojektowane wielofunkcyjne boisko ze sztuczną (poliuretanową) nawierzchnią ma powierzchnię ponad 940 m².  Planuje się boisko do piłki ręcznej o wymiarach 20m x 40m, boisko do mini koszykówki o wymiarach 15m x 21,6m oraz boisko do siatkówki – 9m x 18m wraz z wyposażeniem w bramki, kosze i słupki. Boisko będzie ogrodzone, z piłkochwytami o wysokości 6m i długości 46 mb.

Środki na budowę boiska pozyskała Gmina Ropczyce. Z programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej Ministerstwa Sportu organ prowadzący szkołę otrzyma dofinansowanie kilku zadań (boiska wielofunkcyjne i siłownie plenerowe) w wysokości 563 tys. zł.

Pierwszym planowanym zadaniem do realizacji w nowym 2021 roku jest budowa boiska przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Ropczycach, z czego bardzo się cieszymy.

To wspaniała wiadomość przede wszystkim dla dzieci i młodzieży, którzy będą mieć jeszcze lepsze warunki do aktywności fizycznej i uprawiania sportu.

Projektowane boisko

Ze sportowym pozdrowieniem
Bożena Rygiel

DZIĘKUJEMY!

DZIĘKUJEMY!

Szkolne Koło PCK wraz z opiekunami serdecznie dziękuje wszystkim uczniom i rodzicom, którzy włączyli się do akcji ,,Serce za odwagę”.

Otrzymaliśmy bardzo dużo pięknych kartek.

Szczególne podziękowania kierujemy do uczniów klas ,,O” i Ic, którzy wykonali najwięcej kartek.

Więcej szczegółów na stronie akcji https://www.facebook.com/sercezaodwage

Galeria…

Zwiększ czcionkę